Aktualności

Historyczny sukces siatkarek PRz

14-05-2019 r.

Historyczny sukces drużyny Politechniki Rzeszowskiej na Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce siatkowej kobiet ❗️❗️

W dniach 9-12.05.2019 odbyły się pierwsze w historii Finały AMP na Politechnice Rzeszowskiej. Do tej pory AZS PRz wraz z CFiS PRz byli organizatorami półfinałów, więc nie tylko był to historyczny występ naszej drużyny w finałach,
ale też pierwsze zawody takiej rangi na obiektach Politechniki Rzeszowskiej.

Do turnieju przystąpiło 16 drużyn z całej Polski.
Nasze dziewczyny trafiły do istnej grupy "śmierci", w której przyszło im się zmierzyć z PWSZ Krosno
(3 miejsce w ubiegłorocznej edycji), Uniwersytet Opolski (obrończynie tytuły z zeszłego roku) oraz AWF Katowice.

Nasza drużyna walczyła w każdym meczu do ostatniej piłki i nie odpuszczała bardziej utytułowanym rywalkom. Ostatecznie drużyna Politechniki zajęła ostatnie miejsce w grupie i do wyłonienia złotych medalistek w typach uczelni technicznych, potrzebny był dodatkowy mecz.

Rywalkami o złoty krążek w typach uczelni, była drużyna Politechniki Łódzkiej. Po dwóch bardzo wyrównanych setach, to nasza drużyna była po zwycięskiej stronie i mogła się cieszyć ze złotego medalu w typach uczelni technicznych wygrywając 2:0 (25:20,25:22).

Wielkie gratulacje dla całego zespołu: Barańska Aleksandra, Flaga Małgorzata, Florczak Karolina, Hanejko Katarzyna, Kosiba Justyna, Mazur Gabriela, Pacak Sylwia, Popowicz Paulina, Rumak Gabriela, Serafin Agnieszka, Soja Aleksandra, Strączek Gabriela, Wiglusz Elżbieta oraz trenera - mgr Antoniego Domino.

Więcej zdjęć oraz szczegóły wydarzenia można znaleźć pod adresem: www.facebook.com/ampfinalsiatkowkakobiet/

fot. Arkadiusz Surowiec

Powrót do listy aktualności

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.

Akceptuję